Turnaj o pohár Martina Erata

Oddíl ledního hokeje TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí, měl tu čest, dostat se mezi vybranou hokejovou smetánku v mládežnickém hokeji. Tohoto turnaje se účastní jen ty největší hokejové kluby v republice. Jedná se o sérii pěti turnajů pod záštitou legendy českého hokeje juniorského mistra světa, medailisty z olympijských her a světových šampionátů Martina Erata. V letošním ročníku je turnaj zaměřen na dvě věkové kategorie a to na hráče ročníku 2011 a mladší a na hráče ročníku 2009 a mladší. Díky dobré spolupráci s Motorem České Budějovice jsme po odhlášení Sparty Praha dostali nabídku na účast na tomto turnaji právě my. Nad přijetím jsme neváhali ani minutu. Jak si naše týmy vedli mezi konkurencí týmů: Motoru České Budějovice, Pirátů Chomutov, Pardubic, Hradce Králové, Dukly Jihlava, Komety Brno, Techniky Brno a výběrem hráčů Martina Erata?

Kluci z ročníku 2009 sice smolně prohráli první zápas ve skupině s Kometou Brno, ale poté zahráli naši borci výborné utkání a jako jediný tým na turnaji porazili borce z Hradce Králové, ve třetí utkání uspěli s výběrem hráčů Martina Erata tzv. Dinosauři a v posledním zápase ve skupině vyhráli s Motorem České Budějovice. Ve čtvrtfinále předvedli naši hráči opět dobrý výkon bohužel však nestačili na třetí tým z druhé skupiny Piráty Chomutov a těsně jim podlehli 7:6 cesta našich borců ročníku 2009 se tedy zastavila ve čtvrtfinále, ale výkony a hlavně skalp celkového vítěze jsou cennými zkušenostmi pro všechny zúčastněné hráče a hráči ročníku 2009 nám rozhodně ostudu neudělali.

Tým ročníku 2011 vstoupil do turnaj proti domácímu Motoru, který neměl šanci a zápas skončil velkým rozdílem ve skóre. Dalším soupeřem pro náš tým byl extraligový celek Dynamo Pardubice. Borci od řeky Lužnice i tentokrát nenechali na pochybách, že na tomto turnaji nebudou patřit mezi outsidery, ale spíše naopak, když podobně jako Pardubice dopadli i Piráti z Chomutova, bylo jasné, že Lokomotiva je rozjetá na plnou páru. Vyvrcholením bojů ve skupinách byl zápas s Dinosaury (výběr Martina Erata). Lokomotiva byla i v tomto utkání lepší, bohužel v předposledním střídání ztratila své vedení 7:5 a borci z Dinosaurů utkání vyrovnali. O vítězi ve skupině tak rozhodovaly samostatné nájezdy. V této disciplíně si vedli lépe Veseláci a po výhře 8:7 (SN) si zajistili první místo ve skupině. Ve čtvrtfinále se Lokomotivě postavil Motor České Budějovice, ale pro Lokotku to byla jen průjezdná zastávka a s Motorem si veselští poradili hladce. Tuhý boj se očekával v semifinále, kde se střetla Lokomotiva s Duklou Jihlava. Tento tým naše borce porazil na jarním turnaji ve Veselí nad Lužnicí, čehož si byli všichni vědomi, ale tentokrát byla Lokomotiva lepší než je soupeř z Vysočiny. Dukla rychle prohrávala 3:0, ale dokázala skóre otočit na 3:4, ale po první třetině už vedla Lokomotiva 6:5. Ve druhé části hry pak byla Lokomotiva lepší a zaslouženě postoupila do finále. Ve finále turnaje na Lokomotivu zaútočili opět Dinosauři pod vedením Martina Erata na lavičce. Lokomotiva jela pořád velkou rychlostí a dostala se do vedení 5:2. Dinosauři, však nepřestávali bojovat a na ledě nechali všechny síly a dokázali stáhnout výsledek na 5:4. Jak hráči Lokomotivy, tak i hokejisté s Tyranosaurem Rexem na dresech do poslední minuty makali na plné obrátky, ale skóre se už nezměnilo a hráči Lokomotivy si na začátku sezony připsali jedno velké prvenství na výborně obsazeném turnaji.

Oběma týmům, které reprezentovali náš klub i město děkujeme za vzornou reprezentaci a přejeme spoustu sil do jejich úsilí, které denně dávají do sportu. Velké poděkování patří i trenérskému týmu mládežnického hokeje pod vedením Stanislava Jasečka, který i v našich podmínkách dokáže vychovávat takto konkurence schopné týmy.

Napsat komentář