ROZHOVOR: Navrátilec do sestavy Martin Klimeš.

Martine, pojďme se v začátku našeho rozhovoru ještě vrátit do loňské sezóny, která pro tebe skončila nečekaně brzy z důvodu vážného zranění. Co se vlastně v zápase na hlubockém ledě stalo?

Byl jsem asi trošku přemotivovaný. Potřebovalo se vyhrát a první střídaní tam hráč z Hluboké nešetrně dohrál Michala Drse, tak jsem chtěl hlubockým hru do těla vrátit, ale bohužel při napadání jsem v rychlosti vjel do rýhy v ledu u mantinelu, udělal špatný pohyb a v plné rychlosti do toho mantinelu narazil. Potom už jsem jenom ležel a věděl jsem, že je zle.

Kdy ti zranění dovolilo se vrátit do přípravy na letošní sezónu a jak si se připravoval?

Tak rehabilitovat jsem musel už druhý den po operaci. Jinak postupem času co mi noha dovolila. Tuším, že po 3 týdnech jsem byl už na rotopedu. Jinak klasická posilovna a najezdil jsem hodně kilometrů na kole. Letní přípravu jsem absolvoval už s klukama.  Tímto bych chtěl poděkovat všem, kdo mi při přípravě pomáhali.

První dva zápasy odehrála Lokomotiva bez tvé účasti na ledě, avšak v hledišti si nechyběl, když to srovnáš, prožívá hráč větší nervy na ledě nebo jako divák z tribuny?

Je to určitě lepší být na ledě. Tyhle dva zápasy mi už ani tolik nevadily, protože jsem věděl, že už budu brzy hrát, ale v play – off s Krumlovem šli oba zápasy do nájezdů, to jsem měl velký nervy a radši bych klukům pomohl na ledě.

Nyní už pojďme přejít k samotnému utkání. První zápas po tak dlouhé době, jak se ti hrálo a limituje tě ještě nějak prodělané zranění?

Bylo to lepší, než jsem čekal. Ze začátku když jsem byl na oslabení, tak jsem se na střídačku vracel „zavařenej jak znojemský okurky“, ale pak jsem se do toho docela dostal. Bylo i dost šancí a je škoda, že jsme s Daliborem nějakou neproměnili. Ještě nejsem na 100% zdravej, ale už mě nebaví na zápasy jen koukat. Snad to bude lepší a lepší.

Radomyšl byla asi zatím nejtěžší z dosavadních soupeřů Lokomotivy, jak se podle tebe vyvíjel zápas a jsi spokojený s výsledkem?

Maj tam šikovný kluky, ale Filcek (Filip Dvořák, pozn. redakce) to klasicky dobře zavřel. Měli jsme spoustu šancí, co se dalo ještě proměnit a vyhrát vyšším rozdílem. Jsem určitě rád, že se vyhrálo, když jsem se vrátil po takový době.

Na závěr se nemůžu nezeptat, jak se ti líbí nové zázemí A-týmu a vlastně celého oddílu ledního hokeje ve Veselí?

Zázemí je super. Už to chtělo něco nového. Doufám, že se v nové šatně bude psát historie v podobě vyhraného titulu.

Pokud máte zájem o rozhovor s konkrétním hráčem a na co by jste se ho chtěli zeptat, napište nám na info@lokoveseli.cz

Napsat komentář