Oslabená Lokomotiva otočila průběh derby a zaskočila svého rivala.

Hokejisté Lokomotivy nastoupili do derby se Soběslaví bez několika zraněných hráčů. Po utkání s Vimperkem stále chybí sniper Martin Čáp, do hry nepustilo zranění ani důrazného útočníka Dalibora Arnolda nebo obránce Tomáše Chlaně. Z pracovních důvodů chyběl i útočník David Janda a obránce Dominik Kyml. Obránce Jan Benda, který přichází z HC David Servisu, měl poslední volný víkend, než se bude moci zapojit do zápasového rytmu.

Tým Lokomotivy vůbec nezachytil začátek utkání a Soběslav v první třetině dominovala. Nejprve šli domácí do vedení brankou Točíka v oslabení, Lokomotiva však ještě odpověděla Dušákem v té samé přesilové hře a vyrovnala na 1:1. Domácí lépe bruslili a ze svojí převahy už vytěžili jen jeden gól z hole Martina Hraňa 2:1.

Po přestávce nastoupil na led v dresech Lokomotivy mnohem zdatnější protivník. Lokomotiva pře vzala kreativitu a začínala být lepším týmem. Vyrovnání přišlo z hole Michaela Drse domácí však rychle vstřelili další branku a opět vedli. Lokomotiva se však nevzdala a dál tlačila svého soupeře. Z převahy, ale dlouho nic nebylo a soupeř ujel a překvapivě šel do vedení 4:2, když Filip Dvořák nebyl pozorný a pustil za záda kotouč, který neměl gólové parametry. Spoluhráči Filipa Dvořáka nesložili zbraně a do konce třetiny skóre otočili na 4:5, když se prosadil dvakrát Jan Míchal a Radek Benda.

Třetí třetina slibovala zajímavou podívanou. Lokomotiva měla několik šancí jít do dvoubrankového vedení, ale domácí brankář byl proti. Nakonec vyrovnali na 5:5 domácím Hraňěm. Ke konci utkání se na ledě děli velké věci. Domácí tým nebyl příliš disciplinovaný a dovolil Lokomotivě hrát přesilovou hru 5 na 3. Lokomotiva ji však zahrála zoufale a paradoxně mohl rozhodnout ve třech domácí kapitán Žákovský, který ovšem svůj únik neproměnil. Za faul na něj šel na trestnou lavici Lukáš Míchal. Po navrácení domácích borců z trestné lavice hrála oslabení Lokomotiva, v něm ujel Martin Dušák a situaci jeden na jednoho vyřešil parádně. Obruslil domácího obránce, vystřelil a jeho střelu neudržel brankář Dvořák v rukavicích a rychlonohý Dušák dokázal puk dorazit do prázdné klece 6:5. Spartak chtěl vyrovnat v power play, a dokonce i vstřelil branku jenže domácí hráč Hraňo se trefil do vlastní svatyně, když se snažil zastavit vyhození Michaela Drse a puk po teči tohoto hráče skončil v domácí brance. Lokomotiva tak slaví vítězství v derby a získává další tři body do tabulky.

OLH Spartak Soběslav – TJ Loko Veselí nad Lužnicí 5:7 (2:2, 2:3, 1:2)


Góly a nahrávky: 
2. Točík, 9. Hraňo (Žákovský), 25. O. Pánek (Točík), 32. Hraňo (Žákovský), 45. Hraňo (Točík, M. Karpíšek) – 3. Dušák (J. Míchal, Mikeska), 13. M. Drs (Vlach, L. Míchal), 33. J. Míchal (Mikeska), 36. Benda, 39. J. Míchal (Mikeska), 58. Dušák, 59. M. Drs.
Rozhodčí: Macák – Jan Lang, Bušta. Vyloučení: 10:7, navíc Červenka (Soběslav), L. Míchal (Veselí) oba 10 minut, Klimeš (Veselí) do konce. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváků: 640.

Sp. Soběslav: J. Dvořák – Vild, Sládek, Červenka, Kubeš, M. Karpíšek, L. Karpíšek – Hák, Žákovský, Hraňo, O. Pánek, Točík, Píha, M. Kučera, Máca, Zajíc (41. Šafář). Trenéři David Pánek a Vladimír Drachovský.

Loko Veselí: F. Dvořák – Švanda, Nehoda, M. Drs, L. Míchal, Malecha, Lomský, Krampl – J. Míchal, Mikeska, Dušák, Klimeš, Benda, Vlach, Jak. Novák, Pichler, Bůžek. Trenéři David Šošovica a Stanislav Bůžek.

 

8 komentářů: „Oslabená Lokomotiva otočila průběh derby a zaskočila svého rivala.

Napsat komentář