Základní část Krajské hokejové ligy je u konce a míříme do PLAY OFF. Rozhovor s trenérem a nejproduktivnějším hráčem týmu.

Kompletní část základní sezóny je u konce. Náš tým se umístil na 6. příčce tabulky, do nejdůležitější části sezony míří na 3. tým tabulky Český Krumlov.

Série na dva vítězné zápasy začne tento pátek na ledě Českého Krumlova 18. 2. 2022 od 19. hodin. Odveta se hraje na domácím ledě 20. 2. 2022 od 17. hodin. Pokud by tyto dva zápasy neurčily vítěze, rozhodne tak třetí zápas na ledě soupeře a to buď v úterý 22. nebo ve středu 23. 2. 2022.

Další semifinálová a finálová série se nově odehraje na 3 vítězná utkání.

Rozhovor s hlavním trenérem Františkem Ševčíkem a nejproduktivnější hráčem našeho týmu Honzou (Lístkem) Marcilisem o tom, jak hodnotí základní část a jaké šance nám dávají v první sérii si můžete přečíst níže: 

Jak hodnotíš základní část?

Trenér: Poměrně vyrovnaná soutěž, mimo Samsonu a Božetic. Tyto kluby byly výkonnostně odskočeny, ale každý na jiném konci tabulky. Jinak si každý tým prošel lepším i horším obdobím, bohužel se na tom podepisoval i covid, což postihlo i nás a narušilo to určitě i výkonnost mužstva v období, kdy se nám poměrně dařilo. Hráli jsme poměrně s úzkým hráčským kádrem, snažili jsme se zařazovat mladé hráče, ale ne každý tu svoji šanci využil. Hráče, které jsme během roku vzali na doplnění kádru se příliš neosvědčili, takže tíha celé sezony ležela na tom základu, který sezonu začal.

List: Náročně. Kvůli horší pandemické situaci v Anglii jsem na ledě nebyl déle než kluci z týmu a trvalo mi až do listopadu než jsem se do toho dostal zpět.

Jak jsi spokojen se šestým místem?

Trenér: Očekával jsem, že bychom měli hrát v horní polovině tabulky, tajným cílem bylo do 4. místa. Konečné 6. místo odpovídá síle a šíři kádru, kterým disponujeme Takže jsme vyloženě nezklamali, ale ani nepřekvapili.

List: Upřímně jsem si myslel, že budeme do čtvrtého místa. Máme silný tým, ale bohužel nás provázela zranění a málokdy jsme hráli v plné sestavě. 

Když se podíváš na ostatní výsledky týmů, je tam někdo, kdo tě velmi překvapil nebo naopak zklamal a proč?

Trenér: Více jsem čekal pouze od Jindřichova Hradce, ale jinak bych řekl, že tabulka odpovídá předsezónním prognózám.
List: Hradec o kterém jsem si myslel, že budou hrát play off a pak Vimperk který taky nemá vůbec špatný tým.

Je někdo ve vašem týmu, kdo tě v této sezóně překvapil svými výkony?

Trenér: Jsem rád, že jme dali šanci mladým hráčům a zejména od začátku sezony výkonnost Marka Čančury byla vynikající a postupem času se velmi dobře do kádru zapojil. Na konci se už stal oporou Venca Pechlát. Ten si včas uvědomil, co je potřeba udělat pro úspěch a že zadarmo to rozhodně nebude.

List: Překvapil úplně ne, kluky znám dlouho a vím, jak hrajou. Nadšenej sem byl z výkonů juniorů, kteří když nastoupili tak se vůbec nebáli hrát a věřím, že za rok za dva se u nás už budou prát o místo v sestavě. 

Byla pro Vás výhra v posledním zápase důležitá před prvním zápasem PLAY-OFF?

Trenér: Chtěli jsme odehrát takový zápas podobný tomu v play off, kde už rozhodne maximální nasazení a obětavost porvat se o úspěch klubu, který mám na dresu. Myslím, že hráči pochopili, co po nich chci a že se stejným sebeobětováním se ve prospěch týmu půjdeme do prvního utkání v Českém Krumlově.

List: Každá výhra před play off je důležitá, aby tým byl v dobré náladě a pohodě.

Jak vidíš průběh prvního kola PLAY-OFF ve kterém narazíte na Český Krumlov?

Trenér: Kvalitní soupeř, který dlouhodobě patří ke špičce v KP, spousta šikovných individualit. Očekávám pro diváka pěkný hokej, tak jak tomu vždy při vzájemných zápasech je. Sice nejsme favorité série, ale slibuji, že kůži nedáme zadarmo.

List: Na play off se velmi těším, přál jsem si Krumlov nebo Strakonice, protože hrají dobrý hokej a věřím ve velmi těsnou sérii s vítězným koncem pro nás!

Sehraje v této sérii roli bilance venkovních zápasů, kdy paradoxe se našemu týmu daří více na ledě soupeře?  

Trenér: Tentokrát si myslím, že ne. Věřím, že i v domácím prostředí jsme schopni podat zodpovědnější výkon než v základní části.

List: Vůbec si to neumím vysvětlit proč doma hrajeme hůře než venku, ale v play off je každá výhra velmi cenná.

Jaká je nálada v týmu před čtvrtfinále?

Trenér: Dle posledního utkání velmi dobrá a bojovná Ten zápas nám rozhodně pomohl.

List: Náladu trošku rozhodila kontumace v Krumlově, která se nepotvrdila. Ale hned v neděli jsme si náladu vylepšili výhrou na Hluboké. Takže doufám, že se kluci těší stejně jako já na vyřazovací boje. 

Máš svého oblíbeného spoluhráče, se kterým si nejlépe rozumíš, jak na ledě, tak mimo led?

List: Mám v kabině spoustu oblíbených hráčů. Pokud musím jedno jméno říci, tak asi Pechloš (Václav Pechlát – poznámka redaktora). Trávíme spolu nejvíce času, od doby, kdy se skrz mojí sestru snaží dostat do rodokmenu Marcilisů…

Venca Pechlát je skvělý kluk a tuto sezonu se mu budově dařilo, co říkáš na jeho výkony, je to překvapení, nebo se to očekávalo?

Trenér: Shodou okolností jsem Vencu vyzdvihl v jedné z předchozích odpovědí.

List: Venca to poslední roky neměl vůbec lehké. Neshody s trenérem juniorů v Písku a pak hostování v Milevsku, které nemělo dlouhého trvání kvůli vzdálenosti. Byl už krůček od ukončení kariéry. Doufám, že ve Veselí získal zpět chuť do hokeje a ukázal v letošní sezóně, že je nedílnou součástí týmu.

Jako nejproduktivnější hráč týmu, by si chtěl někomu poděkovat? Hokej je přece jen kolektivní sport…

List: Rozhodně bych chtěl poděkovat všem svým spoluhráčům. Jirka s Fandou Bártů, se kterými jsem hrál v této sezoně nejdéle. Celkem nám to šlo a vytvořili jsme nejproduktivnější lajnu týmu (celkem tento útok nasbíral 79 bodů 35+44 – poznámka redaktora). Kvůli absencím jsem nastupoval s již zmíněným Vencou nebo Blážou a také to šlapalo skvěle. Nerad bych zapomněl na domluvené signály s Lukášem Míchalem, díky kterým jsem mohl mít ještě více vstřelených branek.

Napsat komentář