Tým mužů má nového trenéra.

Vítáme Vás ve Veselí a jsme rádi, že tým mužů má nového trenéra, můžete nám sdělit, jak jste se do Veselí dostal a něco o Vaší hráčské či trenérské historii?
Pocházím ze Sezimova Ústí a hokejově jsem vyrůstal v Táboře. Prošel jsem všemi mládežnickými kategoriemi včetně mladšího dorostu. V juniorském věku jsem přestoupil do Motoru Č.B. Zde jsem v 18 letech debutoval za A tým v extralize dospělých. S vyjímkou jedné sezóny, kdy jsem nastupoval za Duklu Tábor na vojenské službě, jsem v Motoru strávil 4 sezóny. Další tři jsem přidal za Kometu Brno a s roční zastávkou v Senators Rosice jsem odešel na angažmá do Německa, kde jsem 2 sezony nastupoval za Eislöwen Dresden a sezónu za Eisbären Regensburg. Kariéru jsem poté ukončil po 5 sezónách v HC Tábor. Po ukončení hráčské kariéry jsem začal v Táboře pracovat jako trenér juniorky a poté asistent trenéra u týmu mužů, kde jsme hned v první sezóně postoupili do 1.ligy. V následujících dvou sezónách jsem vykonával pozici sportovního manažera klubu.
Do Veselí jsem se dostal poměrně jednoduše, dlouhé roky se známe s Martinem Beránkem, který je členem vedení klubu, při našich rozhovorech jsem dostal nabídku, zda bych nešel dělat trenéra k A týmu. Po další schůzce s prezidentem klubu Tomášem Chlaněm a členem vedení Pepou Mikeskou jsme si řekli představy, jak by měl tým fungovat a dohodli se na mém působení v příští sezóně.
 
Jak moc znáte kvalitu týmu a jste se složením týmu spokojený?
Mám poměrně přehled i o hokeji v kraji a vím, že po velmi úspěšných sezónách Lokomotiva prochází generační obměnou. Kádr je tvořen hráči, kteří mají ke zdejšímu hokeji vztah. Myslím, že budeme muset tým lehce doplnit, zejména o obránce, ale jinak začneme tak, jak je tým složený a příležitost dostanou mladí hráči.
 
Jak bude probíhat příprava na sezonu?
Přípravu začneme v srpnu. 14 dní budeme trénovat ještě na suchu a poté začne i příprava na ledě. Připravovat se budeme tak jako v sezóně 3x týdně a o víkendu jedno přípravné utkání. 
 
V jakém složení bude fungovat realizační tým kolem mužů?
Vedoucím týmu bude tak jako v loňské sezóně pan Vokroj, společně se mnou bude u tým působit v rámci svých pracovních možností veselská hokejová legenda Pavel Novák a uvidíme, možná ještě realizační tým doplníme, ale o tom budeme ještě jednat.
 
 Jaké máte s týmem cíle a na co se může veselský divák těšit?
 Cílem je tým omladit, stabilizovat a připravit ho tak, aby dokázal navázat na výkony z let nedávno minulých. Určitě budeme chtít hrát poctivý hokej, který bude založen na dobré tréninkové morálce a pohybu. Věřím, že máme v kádru šikovné hráče, kteří k tomu přidají hokejovost a Veselský divák se bude mít na co těšit.
 
Děkujeme a přejeme mnoho úspěchů u veselské Lokomotivy.

Napsat komentář