TJ Lokomotiva postupuje do finále krajské ligy.

Tým mužů po páteční výhře 5:4 na týmem z podzámčí vycestoval v neděli bojovat o postup do finále krajské ligy. Po příjezdu na zimní stadion na Hluboké nad Vltavou nic nenasvědčovalo tomu, že by se měl odehrát zápas. Na ledové ploše bylo několik centimetrů vody a ledaři měli tak plné ruce práce.

Tým Lokomotivy nic nepodceňoval a připravoval se na zápas jako by se mělo hrát. Kolem 18 hodiny se dle pravidel posunul začátek zápasu o hodinu tudíž na 20. hodin. Ledová plocha už začínala vypadat jako ledová plocha a ne jako bazén, vše začalo vypadat slibněji a rozbruslení mohlo začít.

20:00 oba týmy vjeli na led, ale všem zúčastněným muselo být jasné, že se hrát nebude. Co na tom, že na Hluboké od prosince nejsou vidět čáry, ale tentokrát jim na několika místech chyběl i led. Jelikož jde převážně o zdraví všech aktérů, o utkání bylo správně a jednohlasně rozhodnuto o  nezpůsobilosti hrací plochy hlavními rozhodčími Stachem a Macákem. Velká pochvala patří ledařům z Hluboké, kteří bojovali až do posledních chvil.

Lokomotiva tak bez nutnosti boje v druhém zápase postupuje do finále play off krajské ligy, kde narazí na HC Vajgar Jindřichův Hradec.

Finálová série začíná tento pátek 15. 3. 2019 od 19. hodin na zimním stadionu Veselí nad Lužnicí. Odveta je na programu v neděli 17. 3. 2019 od 17. hodin na stadionu v Jindřichově Hradci. Případný třetí zápas by se odehrál v neděli 24. 3. 2019 opět na stadionu ve Veselí nad Lužnicí.

1. zápas

TJ Loko Veselí nad Lužnicí – TJ Hluboká nad Vltavou Knights 5:4 (3:3, 2:1, 0:0)
Góly a nahrávky: 
4. R. Benda (Vlach), 4. Bůžek (Klimeš), 14. M. Čáp (Mikeska), 37. Mikeska (Chlaň, Dušák), 37. R. Benda (L. Míchal) – 7. Moudrý, 9. Miler (R. Heřmánek, Formánek), 10. Matys (E. Bahula), 39. Matys (R. Heřmánek). 
Rozhodčí: Jílek, Hamr – Mašek, Diviš. Vyloučení: 2:7, navíc Mikeska (Veselí) 5 minut + do konce. Využití: 2:0. Diváků: 450. 


Loko Veselí: F. Dvořák – M. Drs, Nehoda, L. Míchal, J. Benda, Krampl, Chlaň – M. Čáp, Mikeska (50. D. Kratochvíl), Dušák, R. Benda, Arnold, Vlach, Klimeš, J. Míchal, Bůžek. Trenér Josef Vachulka. 
TJ Hluboká: Dašek – Hejda, J. Kříž, Žlůva, R. Heřmánek, Formánek, Robin Rákosník – Moudrý, Miler, J. Šimek, Matys, K. Vácha nejml., E. Bahula, Holub, Oulík, Maurenz. Trenér Miroslav Šulista. 
Hrálo se 8. března 2019. 

2. zápas.

TJ Hluboká nad Vltavou Knights – TJ Loko Veselí nad Lužnicí nehrálo se pro nezpůsobilou hrací plochu 
Konečný stav série: 0:2.

Napsat komentář