Skvělá podívaná v nabouchané „Prefa“ aréně skončila vítězstvím Vajgaru.

Sobotní večer přilákal do veselské „Prefa“ aréna úctyhodných 1090 diváků, kteří toužili shlédnout rozhodující třetí finále Krajské ligy jihočeského kraje. Domácí Lokomotiva se od začátku rozjela na plné obrátky a Vajgar byl pod tlakem. Jenže domácí tým ze svého úvodního tlaku vydoloval jen jednu branku, když se ve 3. minutě prosadil domácí matador Martin Čáp. Lokomotiva poté darovala hostům přesilovou hru pěti proti třem a obránce Vajgaru nabídnutou příležitostí nepohrdl a srovnal na 1:1. V druhé třetině dokonal první obrat utkání hostující kapitán Gurka, který proměnil přečíslení dva na jednoho. V polovině utkání Lokomotiva vyrovnala zásluhou Martina Klimeše, který nedal šanci Jágrovi a pěkným blafákem srovnal skóre. Domácí šli podruhé v zápase do vedení, když si svoji premiérovou trefu v dresu Veselí připsal obránce Václav Beran. Na konci druhé a začátku třetí třetiny domácí tým poté nevyužil přesilovku 5 na 3, ale z brejku udeřil Jan Míchal a poslal domácí tým do vedení 4:2. Hosté však brzo snížili v přesilové hře Lazorišákem a v 49. minutě se začínalo od nuly, když srovnal skóre Havelka. Prefa aréna byla zaskočená v 56. minutě kdy poslal do vedení hosty svoji druhou brankou Lazorišák. Lokomotiva však zvládla power play a díky trefě Berana poslala zápas do prodloužení. V pětiminutové nástavbě měla Lokomotiva drtivý tlak, ale nedokázala si poradit v koncovce s brankářem Jágrem a došlo tak na samostatné nájezdy. V nich byl Vajgar o krok kupředu, ale v páté sérii nevyužil Jon svoji možnost utkání rozhodnout a Václav Beran udržel Lokomotivu ve hře. Pak Vajgar dvakrát neproměnil a za Lokomotivu mohl rozhodnout Mikeska s Bendou, jenže ani jeden své nájezdy neproměnili. Pak si vzal slovo Hradecký Košťál, který proměnil svůj druhý nájezd, Václav Beran opět udržel Lokomotivu ve hře, jenže Košťál proměnil i svůj třetí nájezd a Václav Beran už na potřetí úspěšný nebyl a Vajgar mohl začít slavit své vítězství v Krajské lize. Veselský stadion hostil opravdu důstojné rozloučení se sezonou a toto finálové utkání bylo ozdobou celé soutěže ve všech směrech. Poděkování patří i všem divákům, kteří vytvořili naprosto fantastickou kulisu a podporovali své týmy ve vší slušnosti a s respektem k soupeři.

TJ Loko Veselí nad Lužnicí – HC Vajgar J. Hradec 5:6 sn (1:1, 2:1, 2:3 – 0:0)


Góly a nahrávky: 
3. M. Čáp (Mikeska), 30. Klimeš, 34. Beran (M. Drs, R. Benda), 42. J. Míchal (Klimeš), 59. Beran (M. Čáp) – 18. Jon (Chmel), 26. Gurka (M. Stach, Chmel), 44. Lazorišák (Jon), 49. Havelka (Ondřej),56.Lazorišák(J.Mazanec),rozh. nájezd D.Košťál. 

Rozhodčí: Šperl,Jílek–P.Bělohlaml.,P.Šimánek. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:2. Diváků: 1 090. 

Loko Veselí: F. Dvořák – M. Drs, Beran, L. Míchal, J. Benda, Chlaň, Nehoda – M. Čáp. Mikeska, Dušák, R. Benda, Arnold, Vlach, Klimeš, J. Míchal, Bůžek (41. Jak. Novák). Trenér Josef Vachulka. 
HC Vajgar: Jágr (30. – 32. Pachmann) – T. Tržil, Chmel, Popelka, Ištvánik, Jon, R. Procházka, Janeček – V. Tržil, Lazorišák, J. Mazanec, Ondřej, D. Košťál, J. Heřmánek, Havelka, M. Stach, Kubín, Mat. Jindra. Trenéři Peter Pucher st., David Mihulka st. a Zdeněk Ledvinka. 
Hrálo se 23. března 2019. 
Konečný stav série:
 1:2.

Napsat komentář