Rozhovor: Vícestranný sportovec Martin Dušák

Přinášíme Vám další rozhovor s hráčem veselské Lokomotivy a tentokrát to bude s hráčem, který na svých zádech nosí číslo 87 a je jím Martin Dušák. Martin zhodnotí právě proběhlé dvojkolo, vrátí se k nepříjemným porážkám od Krumlova a Strakonic a vyjádří se k rozpadu úspěšné útočné trojice Dušák – Mikeska – Čáp.

Martine, Lokomotiva má za sebou víkendové dvojkolo a na kontě plný počet bodů. Můžeš nám přiblížit oba zápasy z tvého pohledu a jak je náročné odehrát dva zápasy za víkend?

Páteční zápas v Pelhřimově byl naším přístupem a nasazením zatím nejhorším v sezóně, i přesto, že jsme vyhráli. Dokážeme se přizpůsobit hře slabšího soupeře a od toho se odvíjí naše předvedená hra. Zápas proti Táboru byl na jiné hrací úrovni: gólová přestřelka se šťastným koncem pro nás. Mohl to být poklidný zápas, ale díky naší nedisciplinovanosti jsme si zápas udělali složitější. Dvojkolo pro mne zas tak náročné nebylo, stihl jsem si i odskočit před nedělním utkáním na fotbalový zápas.

Lokomotiva zabrala po dvou vysokých porážkách od Krumlova a Strakonic, takto vysoké porážky nejsou pro tým úplně běžnou záležitostí, čemu je přisuzuješ a co bude potřeba zlepšit, aby se takovéto porážky neopakovaly?

Jelikož naši beci jsou útočnějších povah… hra v obou zápasech vypadala – všichni do útoku a nikdo zpátky. Myslím si, že z těchto dvou zápasů měl Fíla (brankář Filip Dvořák – pozn. redakce) deprese jako Jarda Kužel z Okresního přeboru. Zlepšení je jednoduché: plnit úkoly rozdané trenérem a hlavně pokud prohráváme, neztratit hlavu.

Na startu nové sezóny si se potkal se střeleckou formou a udržuješ si bilanci téměř gólu na zápas. S tím určitě z osobního hlediska musíš být spokojen. Napadá mě proto, jestli sleduješ osobní statistiky a jakou pro tebe mají váhu?

Začátek sezóny mě zastihl v dobré formě, kromě zápasu se Strakonicemi jsme se trefil v každém zápase. Hodně věcí by se dalo ještě zlepšit, ale zatím jsem spokojen. Co se týká statistik, tak určitě je sleduji, ale větší váhu pro mě má vítězný zápas než osobní statistiky.

Asi všechny fanoušky zarmoutila zpráva, že kariéru přerušil tvůj dlouholetý parťák Martin Čáp a Lokomotivě se rozpadla úspěšná lajna Dušák – Mikeska – Čáp. V tomto složení jste nastupovali několik sezón a společně jste dokázali rozhodnout spousty zápasů. Jak moc velký zásah je to do souhry celé pětky a bude těžké takového hráče nahradit?

Hrajeme hokej na krajské úrovni, kdy nás hraní neživí a proto rozhodnutí Martina chápu. Čapík byl dlouholetým tahounem a je jasné, že jeho odchod je velkým zásahem do naší pětky i celého týmu. Nebylo to s nimi vždy lehké 😊 – mnoho nabruslených kilometrů bez puku, pár rozsekaných hokejek… ale neměnil bych. Nahradit Čapíka nebude lehké, ale máme šikovné hokejisty, kteří se dokáží prosadit. 

V neděli 4. Listopadu Vás čeká tradiční derby s rivalem ze Soběslavi. Co pro tebe tohle utkání znamená a připravuješ se na něj nějak odlišně než na jiné zápasy v lize a probíhá v šatně nějaké vypisování odměn za výhru?

Zápas se Spartakem není obyčejný. Na ledě proti těmto rivalům se moje hra mění jak psychicky, tak fyzicky. Vzhledem k tomu, že příprava na tento zápas právě probíhá, z taktických důvodů nebudu svoje zvyky a fintičky prozrazovat, článek může číst někdo z řad soupeře. O odměnách za výhru nic nevím a jak říká Lavi: „Já nic neplatil a ta částka taky nesouhlasí.“

Napsat komentář