Prvňáci TJ Loko obrečeli bramborovou medaili na Velikonočním turnaji pořádaném HC Lvy ČB

Týden před Velikonocemi a 3 týdny po rozpuštění ledu ve Veselí čekal na naše malé hokejisty z ročníku 2012 poslední turnaj této sezony pořádaný Českobudějovickými Lvy. Na 8 týmů čekaly nejprve boje ve skupině a poté vyřazovací zápasy ve 1/4finále, 1/2finále a finále. 

Turnaj jsme opět zahajovali se Střelci z J. Hradce a bohužel opět prohrou, tentokrát 0:3. V dalším zápase nás čekal Vimperk. Kluci hráli dobře, ale po pár minutách prohrávali 1:3. Nicméně zlepšenou hrou, bruslením a proměňováním šancí kluci otočili na konečných 5:3. Posledním zápasem ve skupině byl souboj s dosud neporaženými domácími Lvy. Kluci podali obětavý výkon a uhráli cennou remízu 1:1. Nakonec kluci skončili ve skupině druzí a díky tomu šli ve čtvrtfinále na papírově slabšího soupeře z druhé skupiny, což byl HC Motor. 

Po opatrném začátku se klukům podařilo protrhnout střeleckou smůlu a zvítězili 6:0 a postoupili do semifinále. Na soupeře si kluci museli počkat a nakonec jím byla Slavia Praha, která na turnaji zatím nepoznala hořkost porážky. Do zápasu jsme vstoupili lépe a z úvodní drobné převahy jsme vytěžili vedoucí gól. Pak se ovšem začala projevovat individuální kvalita některých hráčů Slavie a skóre se otočilo na 3:1. Kluci pořád makali, ale naše šance končily na gólmanovi Slavie. Naopak soupeř skóre ještě navýšil na konečných 7:1 a získal tím zasloužený postup do finále, kde mu byl soupeřem vítěz druhého semifinále, HC Krumlov. 

Na nás čekal opět tým Lvů a zápas o třetí místo. Ten den se jednalo už o šestý zápas a na obou týmech to bylo poměrně dost vidět. Bylo jasné, že tento zápas může rozhodnout jeden gól, který některý z týmů vstřelí spíše silou vůle než hokejovým umem. Nakonec byl tím šťastnějším týmem náš soupeř, nutno podotknout, že i s velkým přispěním rozhodčího, který uznal minimálně velmi sporný gól, kdy puk nejspíš nepřešel brankovou čáru celým svým objemem. Kluci se pak všemi zbývajícími silami snažili o vyrovnání, ale to se nakonec nepodařilo. Kluci tak skončili na nepopulárním 4. místě a někteří to dlouho nemohli strávit a obrečeli to…No, ale i to k hokeji patří. Jak se říká, „…každý den není posvícení…“. 

Naštěstí i za 4. místo byla medaile a kluci se mohli nakonec alespoň trochu radovat a v šatně si pak připít šampaňským (dětským:)). 

Celý turnaj kluci makali a do každého souboje šli naplno, za což jim patří dík. Stejně tak i rodičům, kteří nás celý turnaj hlasitě podporovali.

Kluky teď čeká zasloužilý odpočinek a poté bude následovat letní příprava na další sezonu.

Tým odehrál tento turnaj a vlastně i celou sezonu v tomto složení:

Brankář Míša Vaněk

Hráči: Marťa Chmelová, Kuba Šachl, Hynek a Marek Kokešovi, Matouš Nestával, Dan Jindra, Jakub Šonka, Šimon Sedláček, Pepa Zeman, Matyáš Šimek, Mates Nohejl. Chyběl Ondra Štětka, který byl s ročníkem 2011 na turnaji v Neratovicích. 

Trenérsky se o kluky staral Jirka Lukáš, Jirka Štětka a Michal Vaněk.

Za ročník 2012, Michal Vaněk

Napsat komentář