O pohár „Sluneční čtvrti – Rožnov jih

TJ Lokomotiva – ročník 2012 vybojoval 2. místo na turnaji O pohár „Sluneční čtvrti – Rožnov jih“.

Sobota 19.1.2019 byla vybrána pro uspořádání turnaje v minihokeji hráčů ročníku 2012, který byl uspořádán oddílem ledního hokeje TJ Lokomotiva na zimním stadionu ve Veselí nad Lužnicí. Hlavním partnerem turnaje byla budějovická developerská společnost INVY s.r.o., jejíž projekt Sluneční čtvrť propůjčil název tomuto turnaji. Celkem 6 týmů se utkalo každý s každým 4 na 4 v utkáních hraných na 20 min. 

Náš tým vstoupil do turnaje výhrou 15:0 nad týmem Strakonic, který pro nás byl velkou neznámou, protože jsme se ještě na žádné akci ročníku 2012 nepotkali. Ve druhém zápase naše kluky čekali medvědi z Krumlova. Kluci soupeře přehrávali a konečné skóre se zastavilo na 9:0. 

Po úpravě ledu jsme se náš tým pustil do HC Motor, který byl prvním soupeřem, který nám vstřelil gól. Díky dobrému výkonu jsme i Motor přehráli s výsledkem 13:1. 

Hned po skončení tohoto zápasu nás čekal jeden z našich tradičních soupeřů – HC Tábor. Do utkání jsme vstoupili trochu zakřiknutě a před polovinou zápasu jsme prohrávali už o 4 góly. Kluci pak začali lépe bruslit a bojovat a podařilo se jim snížit na rozdíl 2 gólů. Ale i Tábor dál makal a opět nám odskočil. Kluci mocně dotahovali, nastřelili 4 tyčky, ale bohužel prohráli 7:9. Tento zápas se na konci ukázal jako klíčový, což je situace, kterou známe z předchozích turnajů, a v podstatě rozhodl o vítězi tohoto turnaje.

V posledním zápase kluky čekalo derby se Soběslaví. Přesto, že už to byl pro kluky 5. zápas, hrálo se ve vysokém tempu a prvních 13 minut jsme soupeře přehrávali, což se projevilo i na skóre a kluci průběžně vedli o 5 gólů. Pak se Soběslav dotáhla na rozdíl 2 gólů, ale kluci opět zabrali a Soběslav porazili 10:6.

Lokomotiva nakonec obsadila 2. místo se stejným bodovým ziskem jako vítězný tým Tábora, ale o prvenství rozhodl vzájemný zápas, který tentokrát vyšel lépe Táboru.

Náš tým předvedl dobrý výkon s vysokým nasazením a bojovností, která je pro tento náš ročník charakteristická – díky. Děkujeme také rodičům za hlasité povzbuzování a trenérům J. Štětkovi a J. Lukášovi za kvalitní vedení a trénování.

Dík patří samozřejmě hlavnímu partnerovi akce, společnosti INVY s.r.o.

Za tým ročníku 2012 Michal Vaněk

Napsat komentář