LOKOMOTIVA VYJELA DO NOVÉ SEZONY ÚSPĚŠNĚ!

V sobotu 22. září zahájili hokejisté Lokomotivy další sezonu v krajské hokejové lize. Prvním soupeřem domácích byla TJ Jiskra Humpolec. Začátek utkání byl z obou stran nervózní a plný nepřesností, což se v prvním ostrém zápase sezony dá omluvit. Na první gól si diváci museli počkat do 13-té minuty, kdy brankář Filip Dvořák za brankou rozehrál na Martina Dušáka, který nabral rychlost a své sólo přes celé hřiště zakončil hostujícímu brankáři kličkou do protipohybu a pohodlně skóroval, 1:0 pro Lokomotivu. Do konce první třetiny se skóre již neměnilo a tak spokojeněji šli do kabin domácí.

Druhá třetina začala ve velmi svižném tempu, hostující hráči přidali na důrazu a několikrát nebezpečně ohrozili domácího brankáře Dvořáka. Skóre se však měnilo na druhé straně. Na 2:0 pro Loko zvyšoval Jan Míchal, kterého přihrávkou mezi kruhy našel Dalibor Arnold, druhou asistenci si u této branky připsal Míchal Lukáš. 39. minuta utkání přinesla gólovou smršť. Nejprve na 3:0 zvyšoval Martin Čáp, který se nejlépe zorientoval na brankovišti a nadvakrát překonal hostujícího golmana a na 4:0 zvyšoval střelou z první Dalibor Arnold, kterého milimetrovým pasem našel Jan Míchal. Ve 39. Minutě se prosadili i hosté, když obránce Motl nahodil puk na domácí branku ze středního pásma a skákavý kotouč skončil k překvapení všech až v domácí brance. Stav po druhé třetině tedy 4:1 pro domácí.

Do třetí třetiny nastoupili domácí s taktikou ubránit třígólové vedení a nedovolit soupeři se dotáhnout. Klid na hokejky domácích a již pohodlně vedení 5:1 zařídil svým druhým gólem v utkání Martin Čáp, který využil důrazu na brankovišti a propasíroval sebe i puk za záda brankáře Machotky. Konečnou podobu výsledku utkání dal domácí kapitán Standa Bůžek, který usměrnil do hostující branky přihrávku od Jana Bendy, po 60 minutách hry tak byl konečný stav 6:1 pro Lokomotivu a domácí si za zvuku bubnů místních fans mohli vychutnat děkovačku.

Vítěznou premiéru si tak odbyl trenér domácích Josef Vachulka a hráči Pavel Vokůrka, Marian Takáč a Jiří Egert.

TJ Loko Veselí nad Lužnicí – TJ Jiskra Humpolec 6:1 (1:0, 3:1, 2:0)
Góly a nahrávky: 13. Dušák (F. Dvořák), 30. J. Míchal (Arnold, L. Míchal), 39. M. Čáp (Chlaň, Mikeska), 39. Arnold (J. Míchal), 43. M. Čáp (Dušák), 46. Bůžek (J. Benda) – 39. Motl.

Foto: Roman Růžička

Napsat komentář