LEDprofes CUP 2018

V sobotu 24. 3. 2018 se na zimním stadionu ve Veselí nad Lužnicí odehrál druhý ročník LEDprofes Cupu. Letošní ročník vyšperkovaly svoji účastí týmy s velkou hokejovou tradicí. Vedle Motoru České Budějovice se podařilo přilákat týmy HC Sparta Praha a HC Dukla Jihlava. Tyto týmy daly turnaji ještě větší kvalitu než v loňském roce. V jeden den se hráli dva turnaje. Jedno hřiště patřilo hráčům 2. třídy (ročník 2010), druhé hřiště obsadili hráči 1. tříd (ročník 2011).

 

Skupina 2. tříd

V druhé třídě dominoval tým HC Dukla Jihlava, který předváděl výborný hokej a měl ve svém středu několik individuálně zdatných hráčů. Zbytek účastníků sehrál mezi sebou velmi vyrovnané zápasy. Ještě dvě minuty před koncem turnaje to vypadalo, že za vítěznou Jihlavou bude zbylých pět týmů se ziskem šesti bodů, jenže HC Sparta Praha odmítla dramatické rozuzlení turnaje a v poslední minutě otočila nepříznivý vývoj utkání ve svůj prospěch a díky těsné výhře nad HC Střelci Jindřichův Hradec obsadila Sparta druhé místo. Týmy na druhé až pátém místě měli shodně šest bodů. Ve vzájemné minitabulce na tom byl nejlépe Motor České Budějovice, který skončil třetí Spartak Soběslav skončil čtvrtý a veselská Lokomotiva pátá. Posledním týmem byly obhájci loňského vítězství HC Střelci Jindřichův Hradec.

 

Skupina 1. tříd

V turnajové části hráčů ročníku narození 1. tříd se hrálo o vítězství více vyrovnaně. První na první až třetím místě mezi sebou sehráli velmi pěkná a především vyrovnaná utkání. Smolným týmem turnaje se stala domácí Lokomotiva Veselí nad Lužnicí, která v zápasech, které rozhodovali o vítězství, tedy v utkkáních s Jihlavou a Spartou, vždy vedle, ale pokaždé své vítězství ztratila v poslední minutě zápasu. Duel mezi Lokomotivou a Spartou byl vyrovnaný od začátku až do konce, ale Lokomotiva delší dobu vedla. Sparta dokázala na konci utkání duel vyrovnat a vypadalo to, že týmym si odnesou ze zápasou po jednom bodu za remízu. Jenže tři vteřiny před koncem nařídil rozhodčí trestné střílení ve prospěch Sparty, které hostující hráč proměnil a Sparta tak vyhrála 4:3. Lokomotiva i tak pomýšlela na první místo v tabulce, jenže duel s Jihavou měl podobnou zápletku jako ten se Spartou. Lokomotiva hrála velmi dobře a nad velmi silným soupeřem vedla o jednu branku. Pak přišla poslední minuta zápasu a Jihlava vyrovnala. Naši hráči se dali do pláče a nakonec přišli i o cenný bod, protoře dvě vteřiny před koncem vstřelili Jihlavští rozhodující trefu zápasu. Vzájemný souboj mezi Spartou a Jihlavou skončil 6:7 pro Jihlavu a ta si tak i v kategorii 1. tříd dokráčela pro celkové vítězství v turnaji. Druhá skončila Sparta Praha, třetí TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí, čtvrtý Motor České Budějovice pátý HC Střelci Jindřichův Hradec a šestým týmem byl OLH Spartak Soběslav. Pikantním soubojem byl zápas mezi Soběslaví a Střelci, když v minihokeji skončil výsledkem 0:0.

 

Celkovým vítězem druhé ročníku se stala HC DUKLA JIHLAVA, která se tak stala držitelem putovního poháru turnaje LEDprofes CUP. Za organizátory turnaje děkuji Všem účastníkům, za super výkony, rodičům za jejich obětovast a snahu vést děti ke sportu, pracovníkům TJ Lokomotivy Veselí nad Lužnicí za pomoc při úklidu ledové plochy a přípravu kabin a samozřejmně hlavnímu partnerovi firmě LEDprofes za podporu pořádání této akce pro děti. Díky Vám Všem a věřím, že příští rok se ve Veselí nad Lužnicí zase sejdeme.

 

Za pořadatele turnaje Tomáš Chlaň.

 

Napsat komentář