Kids Cup Vídeň

Veselská Lokomotiva vyrazila na mezinárodní turnaj do Vídně. První třída skončila na druhém místě a druhá třída na místě čtvrtém!!!

Na závěr sezony čekal na hráče prvních a druhých tříd zajímavý test výkonnosti. Mezinárodní turnaj ve Vídni, kterého se zúčastnili týmy z Němcka, Rakouska, Česka, Slovenska a Slovinska, pod nátve Kids Cup. Hrály se dva turnaje na jednou. Jedna polovina hřiště patřila hokejistům ročníku narození 2010 a druhá polovina hřiště patřila hokejistům ročníku 2011. Naši hokejisté se v emzinárodní konkurenci neztratili a patřili k nejlepším týmům na turnaji.

TURNAJ 2010

Nejprve čekali na náš tým zápasy ve skupině, kde jsme narazili na EHC Munchen, Junior Capitals Wien, Junior Wings Linz a posledním týmem byl pražský výběr Hockey talent Center Praha. S německým týmem z Mnichova si naši hráči poradili poměrem 6:0 a stejným výsledkem vyšlo měření sil i s domácím výběrem Junior Capitals Wien. Sobotní zápasy uzavřel duel s Junior Wings Linz a i ten naši hokejisté vyhráli. Nedělní ráno přineslo boj o první místo ve skupině, kde jsme se střetli s pražským výběrem HTC. Zápas byl velmi dramatický, ale bohužel jsme nakonec o jednu branku prohráli a skóre hovořilo ve prospěch HTC Praha 4:3. Skupinu jsme tak zakončili na druhém místě, čímž jsme si vyboj ovali postup do semifinále. V semifinále jsme se střetli s dalším českým účastníkem HC Orli Znojmo. Do utkání jsme měli lepší vstup než soupeř a tlačili jsme, jenže branku ne a ne vstřelit a tak udeřil soupeř. Náš tým vyrovnal, ale znojemští z trestného střílení šli opět do vedení. Velmi sporným okamžikem byl gól Orlů na 3:1, když hráč Orlů trefil břevno, ale rozhodčí nepochopitelně ukázal do branky a uznal ji. Naši hráči však ukázali bojovné srdce a v poslední minutě utkání dokázali vyrovnat skóre na 3:3. Na řadu pak přišla loterie samostatných nájezdů. Veselští borci skórovali jen jednou, zatímco hosté dvakrát a postoupili tak přes náš tým do finále. Naši hráči nesli tuto porážku velmi těžko a celý tým neudržel v šatně slzy a tuto porážku oplakal. Utkání o bronz se stalo dalším dobývání branky. Slovenský tým školy Mariána Gáboríka z Trenčína, měl ve své brance velmi urostlého brankáře, který byl pro naše hráče nepřekonatelný a v boji o bronz jsme prohráli 3:0, ikdyž lepším týmem byla naše Lokomotiva.

TURNAJ 2011

Prvňáci nastoupili do turnaje stejně hladce jako jejich starší kamarádi a v sobotu porazili všechny své soupeře. Nejprve EHC Munchen 5:1. poté slovenský HK Ružínov také 5:1 a Junior Wings Linz 1:16. V neděli ráno na nás čekal „b“ tým domácích se kterým jsme vyhráli velmi vysoko 29:0. První místo ve skupině nám přisoudilo do semifinále A tým domácích, který jsme porazili 8:0. Ve finále se nám postavil, stejně jako u starších, tým Marian Gaborík hockey school Trenčín. V pohledném zápase jsme prohráli 3:1, ale tým si zasloužil pochvalu za příkladnou bojovnost až do poslední minuty a být trochu šikovnější v zakončení, určitě jsme dom ů jeli se zlatem na krku, ale i druhé místo v konkurenci deseti klubů je pro náš malý klub velmi dobrým vysvědčením.

Turnaj dal klukům hodně zkušeností a možnost porovnat se s týmy se kterými doposud nehráli. Celkové umístění týmů na turnaji ukázalo, že Český a Slovenský hokej má pořád před Německem, Rakouskem i Slovinskem ještě náskok. Do první čtyřky se dostali jen České a Slovenské týmy, vyjímkou byl tým Junior Captials Wien, který se prokousal v prní třídě na třetí místo. Individuální úspěch zaznamenal veselský Patrik Beránek, který byl zvolen v konkurenci 120 hráčů, nejlepším hráčem turnaje. Ocenění je o to cennější, že ho vybírali trenéři všech týmů.

Sestavy:

2010 – Hrdina – Kronika, Susko, Švadlena, Vošta, Malecha, Krčil, Bezpalec, Polonyi, Různar, Jindra, Bužková, Zikmund

2011 – Štorek – Beránek, Kelbl, Chlaň, Štětka, Pinc, Svoboda, Binter, Weinpold, Bužek, Klečka, Zahradník

 

Napsat komentář