Druháci druzí na Turnaji o pohár Martina Erata – Tipsport arena Praha 14.-15.12.2019

Turnaj jako den a noc…

Na druhý adventní víkend jsme byli pozváni na Turnaj o pohár Martina Erata, který se konal jako dvoudenní v pražské Tipsport areně v Holešovicích. Pozvání od Eratů přišlo díky skvělým výkonům, které na turnajích v minulé sezoně předváděli naše „dvajedenáctky“. Už to před nás stavělo poměrně náročný úkol, abychom důvěru pořadatelů nezklamali… 

První den byly naplánovány zápasy ve skupinách, kdy se hrálo na 2×15 min. Do turnaje jsme vstoupili zápasem s týmem Havlíčkova Brodu. Soupeř byl o trochu lepší a většinu zápasu jsme tahali za kratší konec. V jednu chvíli se nám podařilo otočit skóre na 8:7, ale hned z protiútoku jsme inkasovali a pak dostali ještě rozhodující gól. Start tedy nic moc. Druhý zápas byl s týmem Wolves z Plzně. Kluci hráli o něco lépe, a nakonec jsme přehráli „vlky“ 12:5. To nám stále dávalo naději na 1. místo ve skupině a relativně „slabšího“ soupeře pro čtvrtfinále. Ale podmínkou bylo porazit naše rivaly – Střelce z J. Hradce. Od začátku bylo vidět, že Střelci mají větší chuť zvítězit a díky tomu, že my jsme předvedli odevzdaný výkon, kdy bylo „všechno“ špatně, jsme zaslouženě prohráli 8:5. Po zápase následovala důrazná promluva v šatně a potom odjezd na hotel. Základem pro večerní „program“ bylo sundat z kluků „deku“ a vrátit jim sebedůvěru na nedělní část turnaje. Jirka Štětka naordinoval návštěvu bazénu, kde se stmeloval tým a klukům se toto odreagování moc líbilo. Pak už jen večerka a načerpat síly na neděli.

Po výborné snídani jsme se přesunuli do Tipsport areny, kde proběhla trochu netradiční rozcvička s hokejkami a míčkem a pak už se šlo na to. Čtvrtfinále ročníku 2012 se konalo na vedlejší ledové ploše, protože na hlavní se paralelně hrálo čtvrtfinále turnaje ročníku 2010. Cesta útrobami holešovické arény byla celkem „zajímavá“ a kluci si ji krátili naším klasickým pokřikem modrá, žlutá, to jsou barvy naše… Protože jsme skončili ve skupině třetí, tak nás čekal těžký soupeř, kterým byli Piráti z Chomutova. Na klukách byla vidět nervozita, ale také velké odhodlání ukázat, co opravdu umí. Po tom, co jsme na začátku přestáli několik šancí Pirátů, se nám podařilo hru vyrovnat a díky efektivnímu zakončení jsme si vytvořili dvougólový náskok, který se klukům dařilo průběžně udržovat díky neskutečné bojovnosti a obětavosti. Konec zápasu jsme vyhlíželi nervózně a s každou ubráněnou šancí se nám přibližoval boj o medaile. Piráty jsme nakonec udolali 7:4 a kluci si zaslouženě užívali ovace fanoušků-rodičů, kteří je celý zápas neúnavně hnali za vítězstvím. Semifinále bylo na programu už opět v hlavní hale a kluky čekal opět zápas s Havl. Brodem, kterým měli co vracet ze soboty. Díky zpět získanému sebevědomí po výhře nad Piráty a dalšímu zodpovědnému a bojovnému výkonu kluci soupeře přehráli 6:3 a postoupili do finále celého turnaje, kde na ně čekal zatím neporažený celek Žraloků z Vyškova, kteří v podstatě všechny zápasy vyhráli rozdílem třídy. Na klucích byla už vidět únava, ale vidina vítězství v turnaji byla velká motivace. Tým se semknul a bojoval, ale trochu nás opustilo štěstí, když kluci trefili 3x břevno (snad do stejného místa) a 2x tyčku. Šance soupeře končili většinou na našem golmanovi, a za hlasitého povzbuzování rodičů jsme bojovali až do konce, kdy snížení na rozdíl jednoho gólu přišlo bohužel moc pozdě, téměř se sirénou. Skóre se zastavilo na 7:6 pro Vyškovské a kluci to obrečeli. Za nedělní výkony si ale vysloužili obrovskou pochvalu a bylo vidět, že sobotní bazénový „teambuilding“ padnul na úrodnou půdu.

Závěrem se sluší poděkovat organizátorům v čele s bratry Eratovými za pozvání na skvěle organizovaný a kvalitní turnaj, který byl pro naše borce tím největším turnajem, na kterém zatím hráli. Rodičům patří dík za neskutečnou fanouškovskou podporu, kdy ve finále to v hale bouřilo skoro jako v „pětaosmdesátém“… 😊 😊 😊

Před klukama smekám, protože bojovnost, nasazení a týmovost by jim občas mohl leckterý „profi“ team závidět. Kluci díky. Předávání medailí už si kluci užili s úsměvem a v šatně si pak pochutnali na výborném dortu. Díky trenérskému týmu za kvalitní přípravu.

Za ročník 2012,
Michal Vaněk st.

Napsat komentář