Druháci bojovali na dvoudenním turnaji Martina Erata v Brně

Díky tomu, že se nám na první akci série turnajů O pohár Martina Erata v Praze podařilo postoupit do finále a skončili jsme na druhém místě, přišla pozvánka i na druhý turnaj, který se konal opět jako dvoudenní, tentokrát v Brně v termínu 8.-9.2.2020. Všichni jsme se na turnaj těšili a přáli si, ať nikdo neomarodí s ohledem na řádící chřipkovou epidemii, což se nám téměř vyplnilo, až na našeho golmana Michala Vaňka, kterého jsme nahradili díky přátelské výpomoci z Tábora.

Turnaj startoval v sobotu zápasy ve 3 skupinách po 4 týmech. Na konci dne se pak udělala celková tabulka a prvních 8 týmů postoupilo do play-off a zbylé 4 týmy hrály o 9.-12. místo. Nás čekaly ve skupině týmy zvučných jmen HC Vsetín, Kometa Brno a také Havlíčkův Brod, se kterým jsme se utkali již na turnaji v Praze a šlo o velmi vyrovnané a těžké zápasy.

Vstup do prvního zápasu proti Havl. Brodu se nám vydařil a drželi jsme průběžně vedení o 2-3 góly. Nicméně soupeři se podařilo vyrovnat a otočit na konečných 9:6. V dalším zápase jsme narazili na Kometu Brno. Zápas byl celkem jednoznačný a zvítězili jsme 18:3. Poslední zápas ve skupině jsme narazili na HC Robe Vsetín, které jsme také přehráli a zvítězili 14:4. V celkovém součtu po prvním dnu jsme obsadili 5. místo, což znamenalo, že ve čtvrtfinále vyzveme HC Pilsen Wolves, kteří měli na tomto turnaji několik šikovných hráčů a skvělého golmana.

Po vydatné večeři jsme naordinovali brzkou večerku, abychom byli na neděli dobře připraveni.

Zápas s Wolves jsme zahájili aktivně a soupeře jsme přehrávali, což znamenalo vedení 4:2, které ale nevydrželo a „vlkům“ se povedlo vyrovnat. Zápas tedy musely rozhodnout nájezdy, kdy naši borci neproměnili žádný a soupeř se posunul do semifinále díky dvěma úspěšně provedeným nájezdům. Touto prohrou jsme ztratili šanci hrát o „bednu“ a přesunuli se do bojů o 5.-8. místo. Tam jsem se opět utkali s Kometou a vyhráli se skóre 8:1. V posledním zápase o konečné 5.-6. místo jsme porazili jediného zahraničního účastníka turnaje z Klagenfurtu 11:1 a kluci oslavili výhru s rodiči, kteří nás hlasitě podporovali v průběhu celého turnaje a patřili mezi nejaktivněji fandící diváky – díky.

Turnaj nakonec ovládl skvěle hrající Havlíčkův Brod, který ve finále jednoznačně porazil borce z Vyškova. Třetí místo získal tým „vlků“ z Plzně, 4. byli HC Střelci J. Hradec. Za námi skončily týmy jako HC Kometa, HC Olomouc, HC Vsetín, HC Motor, HC Sparta.

Díky pořadatelům za pozvání na parádně připravený turnaj, rodičům za to, že podporují své děti a umožňují jim takto sportovat a trenérskému týmu za kvalitní přípravu.

Za ročník 2012 Michal Vaněk st.

Napsat komentář