Bauer cup 2019

Hokejová sezona se ještě ani pořádně nerozběhla a tým ročníku 2012 čekal kvalitně obsazený turnaj Bauer cup v hokejovém centru Pouzar v Českých Budějovicích. Na 10 týmů čekala slušná porce zápasů.

Turnaj náš tým zahájil s výběrem „Crazy hockey“ (více méně Lvi „B“) jasným vítězstvím 19:0. V dalším zápase na kluky s Marťou čekal zajímavý soupeř s křídly: HC Znojemští orli. Kvalitní vyrovnaný zápas, kde se týmu nedařilo proměňovat šance nakonec skončil prohrou 1:3. Ve třetím zápase se tým popasoval se soupeřem, se kterým jsme sdíleli šatnu, HC Vimperk. Do šatny se kluci vraceli s dvěma body za výhru 7:1. V posledním zápase ve skupině šel tým na tradičního soupeře HC Střelci J. Hradec. Vstup do zápasu kluci trochu zaspali a bylo z toho skóre 0:2. Nicméně tým nesložil zbraně a díky zvýšené aktivitě vybojoval vítězství 6:4. Z mého pohledu náš nejlepší zápas na turnaji, kdy celý tým poctivě makal jak dopředu, tak hlavně dozadu. Díky této výhře jsme obsadili 2. místo ve skupině a čekali na soupeře z druhé skupiny, kterou vyhrála Slavia Praha před HC Louny, výběrem Next hockey level a Č. Krumlovem. Právě výběr Next hockey level byl naším soupeřem ve čtvrtfinále. To bylo poměrně vyrovnané, ale náš tým byl o něco lepší a měl i více jasných gólových šanci. Kdyby zápas skončil naším vítězstvím 3-4 góly, nikdo by se nemohl divit. Jenže na kdyby se nehraje a dramatické utkání se rozhodlo až nájezdem (za faul těsně před koncem zápasu) po uplynutí hrací doby. Skóre 4:5 a konec pouti směrem k medaili vehnal hráčům slzy do očí. Krátká rozmluva v šatně a už tým čekal zápas o 5.-9. místo s Krumlovem. Skočit hned do hry bývá dobrý lék na smutek a kluci zvládli Krumlov 5:0. Poslední sedmý! zápas o konečné 5. místo opět s Vimperkem. Vyrovnané utkání, ve kterém již byla velmi patrná únava skončilo 3:3 a následovaly nájezdy, které jsme zvládli lépe a vyhráli je 2:0 a získali konečné 5. místo.

Organizačně byl turnaj zvládnutý bez připomínek, jen snad ta porce sedmi zápasů je na naše mladé borce možná trochu moc…

Tým odehrál turnaj v tomto složení:
Brankář: Michal Vaněk jr.
Hráči: Martina Chmelová, Štětka Ondřej, Pešina Láďa (výpomoc za nemocného Kubu Šachla), Matýaš Šimek, Hynek Kokeš, Marek Kokeš, Matouš Nestával, Josef Zeman.
Celkové skóre: 46:16

Za tým 2012: Michal Vaněk

Napsat komentář